projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

U Živinicama počela izgradnja raskrsnica sa kružnim tokom saobraćaja

09112017 9Načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković i direktor Direkcije cesta Tuzlanskog kantona Agan Delibajrić jučer su posjetili gradilišta gdje se izvode radovi na izgradnji raskrsnica sa kružnim tokom saobraćaja.

Naime radi se o izgradnji kružnog toka, odnosno savremene raskrsnice u Dubravama Gornjim, kod skretanja za Međunarodni aerodrom, čija vrijednost iznosi oko 500.000,00 KM. Radovi na kružnom toku se rade u sklopu projekta rekonstrukcije kolovoza regionalne ceste R469 Živinice-Međaš. Izvođač radova je živinička firma HiH.

Ova problematična raskrsnica je u proteklom periodu zadavala velike probleme u saobraćaju, najviše zbog loše preglednosti prilikom izlaska za regionalnu cestu.

Uporedo sa realizacijom ovog izuzetno važnog projekta za Općinu Živinice, Direkcija za izgradnju cesta TK u saradnji Općinom Živinice radi i na izgradnji druge raskrsnice sa kružnim tokom saobraćaja kod Crkve u Dubravama koja bi, prema riječima direktora Delibajrića, trebala biti završena u narednih 10 dana.

Raskrsnice će biti urađene po svim standardima regionalnih cesta, sa svjetlosnom signalizacijom, sa tri isključne trake, na ulazu i izlazu, te na skretanju za Aerodrom sa semaforom.

Prema riječima direktora Delibajrića ulaganja u izgradnju navedene infrastrukture je u cilju kreiranja što kvalitetnijeg prilaza Međunarodnom aerodromu Tuzla.

Ovom prilikom načelnik Samir Kamenjaković je naglasio da je izgradnja ovih raskrsnica među najvažnijim infrastrukturnim projekima kako za Općinu Živinice tako i za Tuzlanski kanton i Federaciju BiH, obzirom da imamo aerodrom na teritoriji Živinica koji je jako bitan za razvoj cijelog Tuzlanskog kantona i Fedracije.

Općina Živinice je promptno završila sve imovinsko-pravne odnose kako bi realizacija ovih jako značajnih projekata išla što brže.

Prema riječima direktora Direkcije cesta TK Agana Delibajrića, Direkcija je u skladu sa planom i programom za 2017. godinu krenula u izgradnju ovih raskrsnica. Istakao je da je ovo jedno od kompleksnijih gradilišta sa kojim je bilo puno izazova. Prvo sa rješavanjem imovinsko-pravih odnosa, zatim sa izmještanjem trafo stanice, podzemnih kablova koji su nekada vodili prema vojnom aerodromu Dubrave ali da su više nego zadovoljni danas sa kvalitetom ove raskrsnice.

Načelnik Kamenjaković istakao je veliku zahvalnost direktoru Delibajriću i Direkciji cesta Tuzlanskog kantona.

“Ovo jedan najvažnijih infrastrukturnih projekata kako za Općinu Živinice tako i za Tuzlanski kanton pa slobodno možemo kazati i za Federaciju, obzirom da imamo aerodrom na teritoriji Živinica koji je jako bitan za razvoj cijelog Tuzlanskog kantona i Fedracije. Kad govorimo o Općini Živinice, mi smo imali zadatak da uradimo sve stvari koje su se ticale imovinsko-pravnih odnosa, to smo završili, uspjeli i evo danas imamo realizaciju. Također, završili smo imovinsko-pravne odnose kad se tiče raskrsnice kod crkve i tu su radovi krenuli i bit će uskoro završeni. Posebno me raduje što je direktor rekao da će na ovom području biti rađena i treća traka i zaista želim se iskreno zahvaliti direktoru i Direkciji cesta Tuzlanskog kantona.”, rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

“Direkcija u skladu sa planom i programom za 2017. godinu gradilišta kraju i ovo je jedno od kompleksnijih, gradilište koje je bilo puno izazova. Prvo sa rješavanjem imovinsko-pravih odnosa, zatim sa izmještanjem trafo stanice, podzemnih kablova koji su nekada vodili prema vojnom aerodromu Dubrave i to je moram reći gradilište koje je najduže trajalo negdje od aprila pa do novembra mjeseca. Naravno, svi zastoji su bili opravdani, ja moram reći da smo više nego zadovoljni danas sa kvalitetom ove raskrsnice. Ovo je jedna od bitnijih raskrsnica i većih projekata koje je radila Direkcija cesta Tuzlanskog kantona poslije Banovića i on je najzahtjevniji zaista i ja moram reći danas da sam presretan kao čovjek, olakšat ćemo kompletan saobraćaj kada je u pitanju aerodrom Tuzla, povezivanje sa gradom Tuzla. Mi radimo i treći kružni tok koji će u narednih desetak dana isto tako biti završen kod Katoličke crkve. Moram istaći da će se na ovom dijelu u narednoj godini raditi treća traka koja će rasteretiti saobraćaj zasigurno kada je u pitanju aerodrom i dočekivanje naših turista na aerodromu i da će to u narednom periodu biti opravdana investicija.”, kazao je direktor Direkcije cesta TK-a Agan Delibajrić.

Izgradnja putne infrastrukture na području Općine Živinice nastavljena je punim kapacitetom i u ovom mjesecu.

 

09112017_9_thumb.jpg09112017_13.jpg09112017_7.jpg09112017_9.jpg09112017_6.jpg09112017_10.jpg09112017_11.jpg09112017_12.jpg09112017_17.jpg09112017_16.jpg09112017_18.jpg09112017_15.jpg09112017_19.jpg09112017_14.jpg09112017_1.jpg09112017_2.jpg09112017_3.jpg09112017_4.jpg09112017_0.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.