projekti-1

Info centar za mlade

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
INFORMACIJA
vijesti, oglasi, konkursi...
EDUKACIJA
trening, projekti, radionice...
ZAPOŠLJAVANJE
usluge, savjeti, pomoć, CV...
DOKUMENTI
zakon o mladima

savjet3

sms-provjera

facebook
Općina Živinice
na facebooku
tv zivinice
TV Živinice
lokalna televizija
zivinice.ba
Živinice.ba
nezavisni portal
logo-best
Best portal
Živinice

Prijem za dogradonačelnika grada Bayrampasa

19042017 1Općinski načelnik Samir Kamenjaković upriličio je prijem za predstavnike grada Bayrampasa iz Turske. Sastanku je prisustvovao dogradonačelnik C. Gokhan Balekoglu i glavni imam Islamske zajednice Živinice Sedin ef. Karić, te predstavnici Općinskog vijeća. Tema razgovora bila je organizacija iftara od strane Općine Bayrampasa u saradnji sa Općinom Živinice koji je planiran za 1. juni, tokom mjeseca Ramazana na platou ispred zgrade Općine Živinice.

Također, razgovarali su o prisnijoj i značajnijoj saradnji između Općine Živinice i Općine Bayrampasa. Općina Živinice je učlanjena u Savjetu Općina turskog svijeta, te se sada realizuje saradnja i bratimljenje sa turskim gradovima i općinama.

Dogradonačelnik grada Bayrampasa ističe kako 40% stanovnika u Turskoj su sa Balkana, a da je ovo trinaesta godina organizovanja iftara na ovom području, te da za njih ovakva vrsta druženja predstavlja veliku čast.

“Želim da se zahvalim, u ime Općine Bayrampasa, načelniku Općine Živinice, glavnom imamu Islamske zajednice Živinice i predstavnicima vijeća Općine Živinice što ste nas danas ugostili. Općina Bayrampasa ima 300.000 stanovnika, od kojih je otprilike 40 % balkanskog naroda, te zbog toga posjećujemo balkanske zemlje i pravimo iftarske programe. Već trinaest godina pravimo iftarski program na Balkanu, a ove godine će to biti 1. juna u Živinicama a 2. juna u Maglaju. Taj iftarski program ne podrazumijeva samo iftar, nama je čast i zadovoljstvo biti zajedno sa vama, našom braćom na iftarskim soframa, za nas je to velika čast i poseban osjećaj. Još jednom se zahvaljujemo Općinskom načelniku i glavnom imamu, a donijeli smo mnogo selama od Načelnika i naroda Općine Bayrampasa.” rekao je načelnik grada Bayrampasa C. Gokhan Balekoglu.

Općinski načelnik Samir Kamenjaković iskazao je zahvalnost za posjetu dogradonačelnika iz Turske, te mu uručio prigodne poklone ispred Općine Živinice.

“Danas nam je u posjeti bio dogradonačelnik grada Bayrampasa iz Turske gdje smo dogovorili protokol za organizovanje iftara u toku mjeseca Ramazana koji je planiran 1. juna na platou ispred Općine gdje će biti oko dvije hiljade iftara. Dogovorili smo konkretan program koji će propratiti njihova kulturno - umjetnička društva zajedno sa našim i oni će u potpunosti snositi kompletan program. Ovom prilikom se želim zahvaliti i uvaženom konzulu Beganu Muhiću koji je omogućio ovakvu vrstu sastanaka a mi samo trebamo biti vrijedni i uspostaviti što bolje i prisnije kontakte kako nas tako i privrednika, kulturnih radnika, predstavnika obrazovanja i mislim da ćemo u budućnosti svi imati koristi od ovakvih projekata.” rekao je načelnik Općine Živinice Samir Kamenjaković.

19042017_1_thumb.jpg19042017_7.jpg19042017_6.jpg19042017_10.jpg19042017_1.jpg19042017_4.jpg19042017_8.jpg19042017_9.jpg19042017_3.jpg19042017_2.jpg

Kontakt

Općina Živinice
home iconUl. Alije Izetbegović br.28
      75270 Živinice
      Bosna i Hercegovina

phone-icon-43223 +387-35/743-301; 035/743-303,
fax-icon +387-35/772-125
url www.opcinazivinice.ba
Mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.